ber
14 مرداد 1401 - 11:43

بوشهر با این همه ظرفیت نباید مشکلات در حوزه زیرساختی و بازرگانی داشته باشد + تصویر

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های مختلف اقتصادی، تولیدی و بازرگانی استان گفت: حق مردم استان بوشهر نیست با این همه ظرفیت در عرصه بازرگانی و تولید دچار مشکل زیرساختی باشد.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم جمیری صبح امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی با حضور رئیس کمیسیون جهش تولید مجلس، ظرفیت‌های استان بوشهر را در ابعاد گوناگون برشمرد و اظهار داشت: این استان از قابلیت‌های مهمی برخوردار و در کشور بی‌نظیر است.

خبرگزاری تسنیمبوشهربوشهرعضو مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این استان از لحاظ منابع انسانی توانمند و متخصص از ظرفیت بالایی برخوردار است تصریح کرد: استان بوشهر با تلاش دولت سیزدهم و مدیران و مسئولان جهادی در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته است.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی مسائل و مشکلات استان را در ابعاد مختلف را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: حل مشکلات باید با مدیریت تخصصی در دستور کار قرار بگیرد و هیچ مشکلی بدون حل وجود ندارد.

وی بخشی از مشکلات  استان بوشهر  را زیرساختی اعلام کرد و افزود: حق مردم استان بوشهر نیست با این همه ظرفیت در عرصه بازرگانی و تولید وضعیت آن اینگونه باشد.

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر اجرا خط ریلی بوشهر را به نفع همه مردم ایران دانست و تأکید کرد: یکی از نیاز مهم استان بوشهر ایجاد خط ریلی و راه‌آهن است البته منفعت برخورداری این استان از این ظرفیت، همه استان‌ها برای دسترسی به بنادر و توسعه تجارت از آن بهره‌مند می‌شوند.

جمیری با اشاره به توجه دولت سیزدهم به اجرا خط راه‌آهن بوشهر - شیراز تصریح کرد: برای تسریع در اجرا خط ریلی بوشهر ضمن تعامل استانداران بوشهر و فارس، اعتباراتی از محل تهاتر نفت تأمین می‌شود.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از توسعه زیرساخت‌های بنادر در استان خبر داد و خاطر نشان کرد: با تکمیل طرح مطالعاتی، بنادر حوزه مناطق شمالی استان بوشهر به‌زودی عملیات لایروبی بندر ریگ آغاز می‌شود و طرح‌های توسعه در بنادر دیلم و گناوه در آینده نزدیک آغاز می‌شود و تا حداکثر 4 سال دیگر شاهد تحول شگرف در بنادر هستیم.

وی انتقال مسائل و مشکلات به جلسه و محفل دیگر را ناشایسته دانست و تأکید کرد: همه مسائل راهکار برای حل شدن دارند و باید انقلابی، جهادی و عاشورایی در حل آنها تلاش شود.

استان بوشهر میزبان میز ملی در  5 محصول

استان بوشهر میزبان میز ملی در  5 محصولاستان بوشهر میزبان میز ملی در  5 محصولمدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر نیز با اشاره به برگزاری میز ملی خرما در دشتستان تصریح کرد: استان بوشهر با داشتن ظرفیت‌های مهم هر ساله میزبان میز ملی در 5 محصول خرما، گوجه‌فرنگی، میگو پرورشی، کود شیمیایی و محصولات پتروشیمی است.

مهدی صفوی از تشکیل نخستین میز ملی خرما در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: این برنامه مهم کشوری با مشارکت نمایندگان 6 استان در عرصه خرما و مسئولان وزارتخانه‌ها و سازمان‌های حوزه تولید، تجارت و عرضه خرما تشکیل شد و دستاورد خوبی دنبال داشت.

معاون استاندار بوشهر: کمیته صادرات در میز ملی خرما تشکیل شود

معاون استاندار بوشهر: کمیته صادرات در میز ملی خرما تشکیل شودرئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر: تأسیس میز خرما ضروری است

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر: تأسیس میز خرما ضروری استمیز ملی خرما در استان بوشهر آغاز به‌کار کرد + تصویر

میز ملی خرما در استان بوشهر آغاز به‌کار کرد + تصویروی با بیان اینکه تصمیمات خوبی در میز ملی خرما اتخاذ شد تصریح کرد: در آستانه برداشت خرما از نخیلات استان بوشهر موضوع خرید توافقی خرما در دستور وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت.

مدیرکل صمت استان بوشهر با اشاره به بررسی چالش‌ها و مشکلات در حوزه صادرات خرما تصریح کرد: در این راستا کارگروه تخصصی و ویژه خرما تشکیل شده است که بازاریابی و معرفی بازارهای جدید و متنوع صادراتی مورد توجه ویژه قرار دارد.

انتهای پیام/190/ح

انتهای پیام/190/ح

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 535855