ber
14 مرداد 1401 - 16:20

امام جمعه پلدختر:‌ هیات های عزاداری شهرستان در راستای جهاد تبیین فعال هستند

خرم آباد- ایرنا - امام جمعه پلدختر گفت: هیات های عزاداری این شهرستان امسال در راستای مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر جهاد تبیین فعال هستند که این مهم قابل تقدیر است.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت‌الاسلام سید محسن موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تسلیت ایام محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی افزود:‌ امسال عزاداری های مردم و هیات های پلدختر برای امام حسین(ع) متفاوت از سال‌های گذشته است.

وی اظهار داشت: هیات‌های عزاداری  پلدختر بر اساس مطالبه مقام معظم رهبری در شهرها و روستاهای شهرستان در راستای جهاد تبیین از مبلغان اعزامی استفاده و عزاداری‌ها را "منبرمحور" کرده اند که قابل تقدیر است.

وی همچنین نماز ظهر عاشورا را مزد عزاداری دهه اول محرم دانست و افزود: این نماز به صورت جماعت در پلدختر برگزار می‌شود که اطلاع رسانی لازم جهت شرکت همگانی و باشکوه‌ در این زمینه صورت می گیرد.

امام جمعه پلدختر در بخش دیگری از سخنان خود به فرارسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار اشاره کرد و گفت:‌ حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان در راستای مطالبه‌گری مردم ، پیشرفت و توسعه، اطلاع‌رسانی، آگاهی‌بخشی و هدایت افکارعمومی ضرورت دارد.

حجت الاسلام موسوی همچنین اضافه کرد: باغات و مزارع پلدختر در شرایط بی‌آبی و خشکی رودخانه کشکان درآستانه خشک شدن بود که با همکاری مدیران شهرستانی از جمله بخشداران مرکزی و معمولان و مسوولان برخی ادارات با ایجاد خاک‌ریز و جمع کردن آب، از خشکی نجات یافت.

وی خواستار توجه بیشتر مسوولان استانی به مساله خشکسالی در پلدختر شد و افزود:‌ جهاد کشاورزی،شرکت برق و اداره راه  این شهرستان در این تلاش کنار کشاورزان بودند و ماشین آلات و تجهیزات خود را در اختیار مردم قرار دادند که این مدیریت و هم‌فکری در شرایط بحران از سوی مردم و مسوولان قابل تقدیر است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536897